Radośnie, ze śpiewem i tańcem społeczność ZS  świętowała kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademia miała miejsce w dobczyckim RCOSie z udziałem zaproszonych gości, przedstawicieli władz powiatowych i gminnych, m.in. starosty myślenickiego Józefa Tomala i burmistrza GiM Dobczyce Tomasza Susia, a także przedstawicieli placówek kulturalno-oświatowych.

W spektaklu pt. "W Polskę wierzę" wystąpili uczniowie klas: 2T2 i 3T2, dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 3 w Dobczycach oraz nauczyciele ZS. Scenariusz opierał się na rozmowie o współczesnym patriotyzmie, który powinien być wyrażany znajomością polskiej historii, literatury i kultury, a nie przez nadużywanie ważnych narodowych symboli.