• slider2.1
  • slider2
  • slider3
  • slider4

Przypominamy społeczności szkolnej, że Zespołowi Szkół im. ks. J. Tischnera w Dobczycach przyznano wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Nasza placówka otrzymała 15 tysięcy złotych na zakup nowości wydawniczych.  (12 tys. to kwota wnioskowana z programu rządowego, natomiast 3 tys. stanowi wkład Starostwa Powiatowego w Myślenicach).

Nauczyciele bibliotekarze zasięgnęli opinii rodziców oraz samorządu szkolnego  jak również propozycji młodzieży, konsultowano się również z Miejską Biblioteką Publiczną w Dobczycach, w sprawie  preferencji czytelniczych młodzieży.

W związku z tym zostaną zakupione książki do biblioteki szkolnej, placówka przystąpiła również do szeregu działań związanych z NPRC, promujących czytelnictwo.

Program dotyczy wspierania w latach 2016-2020 organów prowadzących szkoły oraz bibliotek pedagogicznych w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

Jednym z celów Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, w tym w zakresie Priorytetu 3 jest wzmocnienie zainteresowań czytelniczych uczniów. Ministerstwu Edukacji Narodowej zależy na ustawicznym i systematycznym rozwijaniu aktywności czytelniczej uczniów, dlatego też udziela ogromnego wsparcia na rozwój czytelnictwa.

Odwiedź nas ul. Szkolna 20 A, 32-410 Dobczyce