Zespół Szkół w Dobczycach

Main Menu

25 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbyły się po raz XI Powiatowe Zawody Młodzieży Szkolnej w Informatyce. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów praktycznym wykorzystaniem wiedzy informatycznej w życiu codziennym, pobudzenie aktywności poznawczej młodzieży informatycznie uzdolnionej, a także kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania i rozszerzania wiedzy.  Uczniowie rozwiązywali zadania z zakresu:

• umiejętności zastosowania pakietu Office
  • programowania w wybranym języku
  • budowy komputera
  • informatycznej wiedzy ogólnej

Konkurs został przygotowany przez nauczycieli przedmiotów informatycznych.

W zawodach wzięło udział 9 drużyn ze szkół podstawowych oraz  7 drużyn ze szkół gimnazjalnych Powiatu Myślenickiego:

Szkoła Podstawowa nr 2  im. Jana Pawła II w Dobczycach

Szkoła Podstawowa nr 1 im. K.K Baczyńskiego w Dobczycach

Zespołu Placówek Oświatowych w Głogoczowie

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Królowej Jadwigi w Pcimiu

Zespół Placówek Oświatowych im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Krzywaczce

Szkoła Podstawowa im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Stadnikach

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Brzączowicach

Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Tajnego Nauczania w Dziekanowicach

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Armii Krajowej w Pcimiu

Zespół Placówek Oświatowych w Harbutowicach

W konkursie wyodrębniono dwie kategorie konkursowe, dostosowane do podstaw programowych dla szkoły podstawowej i szkoły gimnazjalnej. W kategorii szkół gimnazjalnych:

I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2  im. Jana Pawła II w Dobczycach:

Jakub Wiechniak i Piotr Olesek

II miejsce zajęli również uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2  im. Jana Pawła II w Dobczycach: Bartosz Irzyk i Andrzej Klimala

III miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Królowej Jadwigi w Pcimiu:

Dawid  Jakubiak i Mateusz Tupta

W kategorii Szkół Podstawowych pierwsze dwa miejsca zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Brzączowicach:

I miejsce Małgorzata Braś i Krystian Wierciak

II miejsce Milena Przęczek i Pietro Molendys

III miejsce zajęli uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Harbutowicach: Adam Lempart i Dawid Gaweł

Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe
w Myślenicach. Stowarzyszenie Sympatyków i Absolwentów Zespołu Szkół
w Dobczycach ufundowało upominki dla wszystkich uczestników.  Nagrody wręczył Dyrektor Zespołu Szkół w Dobczycach Bogusław Lichoń.

Serdecznie dziękujemy fundatorom nagród. Szczególne podziękowania kierujemy również do Piekarni Cukierni Złoty Kłos, która po raz kolejny ufundowała poczęstunek dla uczestników konkursu oraz Jerzemu Michorczykowi wraz z uczniami klasy 2TG Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych za obsługę gastronomiczną  oraz  klasie 3T1 Technikum Informatycznego za pomoc w organizacji zawodów.

Zwycięzcom gratulujemy a wszystkim uczestnikom i ich opiekunom dziękujemy za udział w konkursie.

W miniony weekend w Wiśniowej odbywały się V Powiatowe Mistrzostwa Robotów. W zawodach kategorii Lego Sumo brały udział 24 roboty. I oraz III miejsce zajęły roboty wykonane przez drużyny z Raciechowic, II miejsce przypadło drużynie z Pcimia natomiast na IV miejscu uplasowała się jedna z sześciu drużyn reprezentujących Dobczyce. Swoje stoiska zaprezentował również nasz Zespół Szkół, współorganizator zawodów. Podczas Festiwalu Mechatroniki można było zobaczyć m.in.: sztuczną rękę, wydrukowaną na drukarce 3D, kosiarkę do trawy, sterowaną smartfonem i wiele innych ciekawostek, o których chętnie opowiadali nasi mechatronicy.

ul. Szkolna 20 A, 32-410 Dobczyce